خانه / اخبار / آنچه مراجع معتبر دنیا در مورد بازی The Last of Us میگویند

آنچه مراجع معتبر دنیا در مورد بازی The Last of Us میگویند

مدتی است از انتشار اثر شاهکار و فوق العاده ی استودیو ناتی داگ یعنی The Last of Us میگذرد و به جرات میتوان گفت این اثر هنری ثابت کرد که در آخر نسل هفتم هنوز پتانسیل های بالایی در کنسول PS3 وجود دارد و استودیو ناتی داگ در خلق دنیایی به مراتب بزرگتر از معتبرترین آثار سینمایی و هالیوودی تبحر دارد.بی راه نبود که به این بازی ، “همشهری کین” دنیای بازی های ویدئویی میگویند.نقد و بررسی این عنوان در گیمفا به قلم دانیال نوروزی با عنوان “آخرالزمان در امتداد واقعیت” با نمره ی کامل ۴۰/۴۰ موجود میباشد و در ادامه ی مطلب میتوانید نظر بزرگترین و معتبرترین محافل نقد و بررسی بازیهای ویدئویی دنیا را مشاهده کنید.

  آنچه مراجع معتبر دنیا در مورد بازی The Last of Us میگویند؟

Game Revolution 100

ناتی داگ در روایت و محیط سازی دانش خوبی دارد. با این بازی به خوبی نشان داد، که هنوز که هنوز است سعی در عرضه‌ی بهترین بازی را دارد و با هم و غم بسیار در تلاش است تا به سیطره‌ی خود ادامه دهد.

Euro Gamer Sweden 100

ناشر بازی The Last Of Us یعنی ناتی داگ با عرضه‌ی این بازی نه تنها یک بازی نو، بلکه یک تجربه‌ی جدید در عرصه‌ی گیم را القا کرد. یکی از نقطه قوت‌های اصلی این بازی داستان فوق‌العاده‌اش و نوع روایت آن است.

Joystiq 100

The Last Of Us دارای داستان خوبی نیست. بلکه دارای بهترین داستان ممکن است!

Push Square 100

تجربه‌ای گیرا، تاثیر گذار و فوق‌العاده تنها بیانگر بخش کوچکی از بازی The Last Of Us است. برخورد بی سابقه‌ی دو شخصیت اصلی بازی به شدت تاثیر گذار و هیجان انگیز است. این یک بازی Survival Action‌ است که با استادی تمام وحشت‌های یک زندگی را در دنیایی مجازی به تصویر می‌کشد.

The SixthAxis 100

با بازیی روبه رو هستیم، که سازندگانش با دقت بسیار زیادی اجزای مختلف آن را در کنار هم قرار دادند. این بازی سوم شخص با مهارت خاصی ساخته شده که در صنعت گیم بی‌سابقه بوده است. این بازی بی نقص از هر لحاظ برای مصرف کننده احترام قائل شده و بهترین را ارائه کرده.

Telegraph 100

شاید در این بازی به اندازه‌ی کافی در آمار انتهای بازی کشته‌شده‌های زیادی وجود نداشته باشد. اما این بازی جزو معدود بازی‌هایی است که بدون صحنه‌های اکشن، حس یک بازی کامل و فوق‌العاده را به گیمر القا می‌کند.

Playstation LifeStyle 100

یک شاهکار در داستان، طراحی و هر آن چیزی که از یک بازی انتظار می‌رود. سونی و ناتی داگ نه تنها یک بازی پر فروش را عرضه کرده‌اند، بلکه بازیی را ساخته‌اند که تا مدت‌ها در یاد و خاطرات می‌ماند و یکی از بهترین‌های این نسل خواهد بود.

Guardian 100

The Last Of Us از هر نظر تاثیر گذار و فوق‌العاده بود. داستانی گیرا، هیجان انگیز، پر احساس و وحشیانه. خشاب‌هایتان را چک کنید. اسلحه‌تان را بردارید و فقط به این فکر کنید که باید زنده بمانید.

Gameblog.fr 100

هیچ شکی نیست که The Last Of Us یک شاهکار است. داستان پردازی، نبوغ، نو آوری، گیمپلی، شخصیت پردازی و همه و همه شاهکار اند. تجربه‌ی دنیایی ناراحت کننده و تاثیر گذار که به غروب جامعه‌ی انسانی بر روی زمین نزدیک می‌شود. ایده‌ای تازه و نو که بدون هیچ برداشتی از داستان‌های دیگر بود. جنجال روح انسان، تضاد با سلایق و خواسته‌ها و حس انتخاب‌های دشوار با هنرمندی هرچه تمام تر نوشته و بازی شده است. علاوه بر این، The Last Of Us وقت زیادی بر روی ساختن محیط آنلاین و مولتی بازی گذاشته که این بخش را نیز از هر نظر عالی نشان می‌دهد.

Eurogamer Spain 100

The Last Of Us‌ بازیی بود که نه تنها انتظارات را برآورده کرد، بلکه فراتر از آن بود. این بازی دهانمان را در E3‌ امسال باز نگه داشت!

SpazioGames 100

شاهکار! یک بازی که از هر نظر فوق‌العاده عمل کرد. گیمپلی و هوش مصنوعی بی نظیر. در آینده اگر بازیی بخواهد با تقلید از محیط The Last Of Us عرضه شود، باید با این بازی مقایسه شود. پس شاید نباید منتظر چنین اتفاقی بود.

GameReactor Sweden 100

یک شاهکار، گرافیک فوق‌العاده، گیمپلی درگیر کننده، داستان فوق‌العاده، شخصیت‌های قابل باور و گوشنواز ترین صداهایی که می‌توانید در یک بازی شنید.

Games Radar 100

در روایت داستان بی نظیر! تاثیرگذار و فوق‌العاده. اگر صنعت بازیسازی در این نسل، سقفی داشته باشد، The Last Of Us دقیقا همان سقف است. اگر هم شروع نسل بعد باشد، پس ده سال آینده بی نظیر خواهد بود.

Cheat Code Central 100

در صنعتی که غول‌ها همیشه به چشم می‌آیند، خیلی مهم است که جزئیات را دقیق تر و ملموس تر ببینیم. در واقع باید گفت این بهترین کار The Last Of Us  بود. شما این بازی را می‌کنید، عاشق شخصیت‌های می‌شوید، از داستان لذت می‌برید و وقتی همه‌ی لذت را در بدن خود احساس کردید، بر می‌گردید و می‌بینید نکته‌های ریزی بود که هنوز دستتان به آن‌ها نرسیده است.

Playstation Official Magazine UK 100

وقتی یک سازنده‌ی قوی یک بازی را با چنین قله‌هایی می‌سازد، نتیجه‌اش می‌شود عنوانی که در صدر بازی‌های PS3 قرار می‌گیرد. بازی‌ها بهتر از بازی‌های ریز LA Noire، گیم پلی در بعضی لحاظ به مراتب بهتر از بهترین حالت Metal Gear Solid 4 و همه و همه تحویل محیط و دنیایی تاثیرگذار و فوق‌العاده در قالب یک بازی.

VideoGamer 100

بعید میدانم کسی بعد از این بازی تحت تاثیر قرار نگیرد و تا مدت‌ها به آن فکر نکند. یک بازی در این سطح وقتی به چنین موفقیت‌هایی می‌رسد باید تحسین شود. این بازی با تمام وجود به استاندارد‌های بهترین فیلم‌های موفق هالیوود دست یافته. این بازی شما را بیشتر از آنچه که فکرش را می‌کنید درگیر می‌کند و شما نیاز دارید تا مدت‌ها به این بازی فکر کنید. چون فکرتان غیر از این اجازه را بهتان نمی‌دهد.

Edge Magazine 100

ناتی داگ شاید بهترین داستان و بهترین بازی این نسل را عرضه کرده باشد. یک بازی تاثیرگذار که تا مدت‌ها در یاد و خاطر علاقه‌مندان باقی خواهد ماند. فکر و انتظار برای بازی‌هایی با بودجه‌ی کلان و بازده‌ی کم و سپس عرضه‌ی یک بازی مثل The Last Of Us بهترین لحظه‌ی زندگی گیمر‌ها را رقم می‌زند.

Euro Gamer 100

The Last OF Us یک بازی عمیق است. یک بازی که عمیقا با حستان بازی می‌کند. این بازی محتاط شروع می‌شود و پر جرئت به اتمام می‌رسد. این بازی تمام آنچه که انتظار می‌رود را عرضه کرده است. دنیایی که به پایانش نزدیک می‌شود و بازیی که نقطه‌ی امیدی برای این سبک است.

IGN 100

یک بازی بی‌همتا و بی رقیب. فراتر از انتظارات و به مراتب قوی تر از سه‌گانه‌ی Uncharted. داستانی زیبا، گیمپلی قوی و صداگذاری فوق‌العاده بدون شک راه این بازی را برای جایزه‌ی بهترین بازی سال ۲۰۱۳ هموار می‌کند.

Destructoid 100

کافی نیست که بگوییم که شاهکار جدید ناتی داگ بالاخره آماده شد. منظورم از آماده شدن، القای بهترین است. من چیز بیشتری از The Last Of Us نمی‌خواهم. یعنی بیشتر از این انتظار ندارم و نیازی به آن ندارم. و نمی‌دانم بیشتر از این اصلا وجود دارد یا خیر. این بازی به همه‌ی آنچه که برای راضی کردن من بود رسید. همه چیز…

Giant Bomb 100

The Last Of Us، آنچارتد همراه با زامبی نیست. اما هیچوقت نمی‌شد قبل از وجود آنچارتد ساخته شود. تجربه‌ای تاریک که کمتر خبری از لذت و خنده در آن می‌توان یافت. در ادامه‌ی راه این بازی، تلخی‌های زیادی برای چشیدن هست. آدم‌ها می‌میرند. گاهی به حق و گاهی به ناحق. اما هنوز هم این بازی یک بازی با طعم زامبی است.

The Digital Fix 100

بدون شک باید گفت این بازی یک استثناء بود. وقتی که روایت داستانی هنرمندانه با تجربه‌های تلخ و تاثیر گذار در این بازی پیوند می‌خورند. این بازی تمام انتظارات بالایی که از آن می‌رفت را برآورده کرد.

Machinima 100

شاید بخش مولتی این بازی که بیشتر بر داستان تکیه دارد زیاد مهم نباشد، اما همچنان بخش اضافی کاملا قابل توجهی به شمار می‌رود.

Digital Spy 100

با دنیا و محیطی بسیار زیبا و تاثیر گذار، داستانی قوی و گیرا، The Last Of Us عنوان کمیاب دیگری از ناتی داگ است که انتظارات را برآورده کرد. اگرچه این قدرت اصلی ناتی داگ برای ساختن دنیاهایی با چنین تم‌، و شخصیت‌های قابل باور است.

Everyeye.it 100

The Last Of us شما را وارد دنیایی می‌کند که آدم‌ها در آن می‌میرند و به شما طعم انقراض را می‌چشانند. این بازی قوی، نو، خشن و از همه مهمتر، فراموش ناشدنی است.

Post Arcade 100

زیبایی در ساختن بازی بخش جدانشدنی از ناتی داگ است. ناتی داگ خبره در ایجاد بازی‌هایی است که این چنین زیبا و به یاد ماندنی هستند.

NZ Gamers 98

مقایسه با Uncharted انکار ناپذیر است. اما به هر ترتیب با موتوری جدید و تجربه‌ای جدید ناتی داگ قدرتنمایی کرد و نشان داد تا چه حد می‌تواند با استفاده از استعداد‌هایش به عرضه‌ی بهترین‌ها همت گمارد.

PSX Extreme 98

داستان عالی است، بازی‌ها عالی است، شخصیت‌ها به بهترین نحو طراحی شده‌اند و به طور کلی این بازی یک شاهکار است.

Vandal Online 98

این یکی از بهترین و بزرگترین پروژه‌های ناتی داگ بود. این بازی در یک سبک جدید ایجاد نشده است. اما با استفاده از سبک‌های مختلف، به نوآوری پرداخته است. این بازی با توجه به عکس‌هایی که همه از آن دیده بودند شبیه به Uncharted‌ نیست. اما با همه‌ی این تفاسیر، بدون شک یکی از بهترین عناوین PS3 است.

۳DJuegos 97

دارای صحنه‌های اکشن و هیجان انگیز و ترسناک بسیار زیاد. عنوان ناتی داگ درباره‌ی پایان دنیا، یک شاهکار بود.

Meristation 97

The Last Of Us‌ با ادقام سبک‌های مختلف بازی‌ها یک عنوان نو را ابداع کرده است. بهترین گرافیک بر روی PS3 در دستان ناتی داگ قرار دارد. به همراه دو شخصیت فراموش نشدنی و دوست داشتنی. این بازی فوق العاده است.

آنچه مراجع معتبر دنیا در مورد بازی The Last of Us میگویند؟

درباره سامان

امروزه در کنار بازی‌هایی که حرکت و فعالیت بدنی از ویژگی‌های جدا نشدنی آن است شاهد استفاده روز افزون کودکان از بازی‌های رایانه‌ای نیز هستیم. رایانه هم نشین محبوب کودکان شده است و بازی‌های رایانه‌ای با جذابیت‌های یگانه و ناب و همینطور تناسب‌هایی که با سبک زندگی مدرن دارد خیل عظیمی از کودکان را شیفته خود ساخته است. متأسفانه استفاده نادرست و بیش از اندازه از این بازی‌ها و غفلت از بازی به معنای اصیل کلمه خطراتی را با خود به همراه دارد ، موفق باشید

۲ نظر ها

  1. سلام:ببخشید حتما جوابمو بدید!!برا ایکس باکس میاد؟

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سه × 3 =