خانه / مقالات و پیش نمایش ها / تحلیل نمایش Ryse : Son of Rome در E3

تحلیل نمایش Ryse : Son of Rome در E3

Ryse : Son of Rome

پیش از شروع کنفرانس مایکروسافت در E3 این شرکت اعلام کرد بازی های انحصاری زیبایی بر کنسول نسل بعد خود یعنی Xbox One در این نمایشگاه رونمایی می شوند . یکی از بهترین عناوینی که در این کنفرانس معرفی شد عنوان Ryse : Son of Rome می باشد که توسط کرایتک در حال ساخت است . عنوانی که به طور انحصاری بر روی Xbox One عرضه می شود و قابلیت کنترل از طریق I Pad را نیز دارا است .

Ryse ما را به دوران حکومت امپراتوری روم می برد جایی که به سال های پایانی شکوه و عظمت این امپراتوری نزدیک می شویم و به دلیل توطئه ها و خیانت ها این حکومت از شکوه و عظمت خود دور شده است و به همین دلیل قبایل وحشی در صدد جدایی بر آمده اند و حال اندک باقی مانده ی سپاه قدرتمند روم آمده اند تا این امپراتوری را حفظ کنند . ما در بازی کنترل یکی از فرماندهان بزرگ سپاه روم به نام Marius Titus را بر عهده می گیریم . بازی تمرکز بر جنگ مستقیم و رهبری سربازان دارد که این را می توان به وضوح در نمایش گیم پلی آن در E3 نیز مشاهده کرد .

مبارزات این عنوان ساده و در عین حال لذت بخش هستند . بازی دارای مکانیزم ضد حمله می باشد که این قابلیت بهترین و موثر ترین راه برای پیروزی بر دشمن است . شما به وسیله ی یک دکمه می توانید شمشیر بزنید و با دکمه ی دیگر با سپر به دفاع بردازید . بهترین راه برای از بین بردن دشمن دفع حمله ی آن با سپر و سپس زدن دکمه ی مورد نظر در زمان مناسب است تا زمانی که دشمن پس از ضد حمله کمی متحیر است بتوان او را از میان برداشت که این سیستم بسیار شبیه به بازی Ninja Gaiden می باشد . البته دکمه زنی تنها در شرایطی امکان پذیر است که دشمن حالتی نا متعادل داشته باشد و در غیر این صورت باید ابتدا با شمشیر به آن چندین ضربه وارد کرد تا سپس بتوان با دکمه زدن او را از میان بر داشت .

هدف اصلی Ryse نشان دادن خشونت موجود در جنگ های دوران روم باستان است . این بازی هیچ ترس یا محدودیتی برای نشان دادن صحنه های خشونت بار آن زمان ندارد و شما حتی در گیم پلی شاهد قطع کردن سر ، پا و دست دشمنان هستید . البته بازی تنها بر بخش مبارزات تن به تن تمرکز ندارد و بر دفاع و حمله ی تاکتیکی نیز استوار است .

در نمایش بازی هنگامی که کمانداران دشمن برای تیر اندازی به نیرو های شما آماده می شوند ، شما به عنوان فرمانده به آن ها دستور می دهید که از آرایش نظامی مشهور رومی ها یعنی حقه ی لاک پشتی استفاده کنند . در این روش شما با قرار دادن سپر ها در جلو و بالای سر خود هنگام تیر اندازی ، از مرگ خود و سربازان جلوگیری می کنید و سپس در شرایطی که کمانداران دشمن در حال قرار دادن تیر در کمان هستند به جلو حرکت می کنید و یا با پرتاب نیزه آن ها را از میان بر می دارید . شاید به نظر بیاید که چنین تاکتیکی در بازی به طور پیچیده ای اعمال شده است ولی باید بدانید که تمام این کار ها تنها با زدن یک دکمه امکان پذیر است .

البته توانایی در رهبری سربازان به همین جا خلاصه نمی شود و شما قادرید در مواقع لزوم به سربازان خود دستور دهید که به منطقه ی خاصی هجوم ببرند و یا هنگامی که توسط تعداد زیادی از دشمنان محاصره شده اید به کمک شما بیایند که تمام این کار ها تنها با فشردن یک دکمه امکان پذیر است . میدان های جنگ بسیار بزرگ هستند و شما بدون استفاده از قابلیت رهبری افراد خود و دستور دادن درست به آن ها نمی توانید در نبرد ها پیروز شوید .

از لحاظ بصری از آن جایی که Ryse برای کنسول Xbox One در حال ساخت است از گرافیک بسیار خوبی بر خور دار است و از تکنولوژی جدیدی برای ساخت صحنه های سینماتیک استفاده شده است . برای ساخت انیمیشن های نبرد های تن به تن از فناوری موشن کپچر استفاده شده است و تمام کننده های زیادی در بازی وجود دارد هر چند در نمایش بازی چندین تمام کننده برای دو بار مشاهده شده اند که البته چون این بازی تا ساخت کامل فاصله ی زیادی دارد می توان به بهبود این امر امیدوار بود . حرکات عضلات بدن و به ویژه اندام صورت کاملا بر اساس واقعیت می باشد و حتی حرکت صورت به هنگام سخن گفتن نیز همانطور که در نمایش بازی پیدا بود با واقعیت کاملا منطبق می باشد .

در آخر :

Ryse : Son of Rome بدون شک یکی از بهترین نمایش های E3 امسال بود عنوانی که نمونه ی آن در بازی های رایانه ای به ندرت یافت می شود . این بازی شاید یکی از سکو های پرتاب کنسول Xbox One باشد که نشان می دهد بازی های بزرگی برای این کنسول ساخته خواهند شد . شاید بسیاری از افراد که می خواهند کنسول دیگر نسل بعد یعنی PS4 را خریدای کنند تنها بابت این عنوان به افرادی که Xbox One را خواهند خرید حسرت بخورند .

درباره علی سودمند

بازی و سرگرمی را همیشه نمیتوان وقت تلف کردن نامید ، بلکه با بازی می توان فرهنگ جامعه ای را عوض کرد یا اینکه امید را به مردمی باز گرداند. کودک با بازی و سرگرمی بزرگ می شود و شخصیتش پدیدار می گردد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

17 + نه =