خانه / مقالات و پیش نمایش ها / نقد و بررسی بازی Deadpool + جدید ترین تصاویر

نقد و بررسی بازی Deadpool + جدید ترین تصاویر

بر خلاف اکثر بازی هایی که امروزه ساخته می شوند و در آن ها شما شخصیت یا به قولی آدم خوبه بازی هستید،در بازی Deadpool داستان فرق میکند.در این بازی شما کنترل یک ضد قهرمان صد البته شوخ طبع را بر عهده میگیرید بنابراین احتمال وجدان درد گرفتن در حین بازی زیاد است.در رابطه با Deadpool باید گفت که او یکی از محبوب ترنی شخصیت های کمیک در سراسر جهان است.همچنین این اولین بار نیست که با این شخصیت در بازی های رایانه ای روبرو می شویم؛بلکه او پیش از این در بازی هایی مانند X-Men Legends II: Rise of Apocalypse و یا Marvel: Ultimate Alliance نیز حصور داشته است. داستان بازی به زمانی بر می گردد که Deadpool ماموریتی مبنی بر کبه قتل رساندن یک گزارشگر اخبار به نام Chance White بر عهده می گیرد.دلیلش هم آن است که شبکه ای که این گزارشگر در آن کار میکند برنامه به نام Jump the Shark می سازد که در آن شخصیت های معروف باید از روی استخری مملو از کوسه های درنده بپرند.علاوه بر این،داستان حول شخصیت هایی مانند Mister Sinister و کارهای او برای به وجود آوردن دسته ای موجودات جهش یافته نیز می گردد.با توجه به اعلام شرکت سازنده در بازی با شخصیت هایی مانند Domino, Wolverine،Cable, Rogue, Red Hulk نیز در بازی حضور خواهند داشت.

Deadpool

سیستم گیم پلی بازی هم با توجه به تریلر ها و توضیحات سازندگان جذاب هب نظر می رسد.در این بازی که در سبک Hack & Slash  ساخته می شود، می توانید به ذرادخانه ای از تفنگ های مختلف،پتک ها و انواع شمشیر و اسلحه های لیزری و بسیاری دیگر دسترسی داشته باشید.جالبی سیستم بازی اینجاست که خود شخصیت Deadpool با توجه به نحوه بازی کردن بازیکن با او حرف هایی می زند و ممکن است حتی به او کنایه هایی هم بزند.علاوه بر این خود Deadpool در صورتی که در جایی گیر کنید و ندانید که چه کار کنید،شما را را هنمایی می کند و به شما می گوید که کجا بروید و چه دکمه ای را بزنید.زیربنای سیستم مبارزاتی بازی بر پایه استفاده از هم از شمشیر و هم از اسلحه است.به صورت استاندارد،Deadpool با اسلحه و شمشیر مجهز شده اما می تواند در طی بازی پتک و دیگر سلاح را نیز به کار بگیرد.اکشن بازی با توجه به سبک بازی بسیار سریع است و شما را خسته نخواهد کرد.فنون و کامبو هایی که در بازی جاگذاری شده اند به چالش برانگیزی بازی کمک بسزایی کرده اند.

شخصیت پردازی در این بازی نیاز به خوب کار شدن دارد و با توجه به تریلر ها می توان گفت که این کار به خوبی انجام گرفته است.صداگذاری شخصیت Deadpool توسط Nolan North‌انجام می شود.کسی که صدایش را در بازی هایی مانند سری Assassin’s Creed در نقش دزموند و در سری Uncharted‌در نقش Nathan Drake شنیده ایم.پس نگران دیالوگ ها و برقرای ارتباط با صخیت بازی نباشید،چرا که صداگذاری ماهر در حال انجام این کار است.با توجه به تریلر های بازی می توان گفت که آقای نورت به خوبی از پس صداگذاری این شخصیت شوخ طبع کامیک های مارول بر آمده است.

گرافیک بازی به لطف موتور Unreal Engine 3 بسیار چشم نواز و زیباست.افکت خون ها و قطع شدن دست ها و پاها و غیره به خوبی از کار در آمده اند که باعث شده است تاثیر گذاری محیط و برقراری ارتباط با بازی و محیط آن بهتر باشد.البته قضاوت اصلی در رابطه با گرافیک بازی را تنها هنگام بازی کردن ان می توان کرد اما با توجه به تجربیاتی که با ساخته های High Moon Studios در سری Transformers داشتیم،میتوان گفت که گرافیک بازی هم به خوبی از کار در خواهد آمد.

Deadpool مخصوصا به خاطر شخصیت اصلی اش یکی از بازی های مورد انظار همگان مخصوصا در این دوره بی بازی ای خواهد بود.طبق روال هر ساله،با به پایان رسیدن امتحانات نوبت دوم،عرضه بازی ها نیز کم و کمتر می شود و با شروع مجدد سال تحصیلی مجددا شدت می گیرد و در امتحانات نوبت اول به اوج می رسد. بگذریم. به هر حال به توجه به اطلاعاتی که از این بازی در دست هست،میتوان انتظار یک بازی هیجان انگیز و خنده دار و صد البته جذاب را داشت.

Deadpool

 

گرافیک:

یکی از نقاط ضعف بازی گرافیک آن است. بازی های جدید اکتیویژن همانطور که میدانید هیچکدام دارای گرافیک خوبی نبودند و همه ی بازی هایی که در چند ماه توسط اکتیویژن عرضه شدند دارای گرافیکی افتضاح بودند از نمونه این کارها میتوانیم به TWD و F&F اشاره کرد.اما بازی Deadpool به لطف سازنده آن یعنی )HighMoon سازنده سری ترانسفورمر) با گرافیکی متوسط همراه بود.این بازی با موتور UE3 ساخته شده است.این موتور بازی سازی دارای کارنامه نسبتا درخشانی است بازی هایی همچونIGAU و MK و… همه با این موتور ساخته شده اند البته با این موتور بازی های متوسط و گاها بدی هم ساخته شده که تعداد آن کم تر از بازی هایی است که با این موتور ساخته شده و گاها شاهکار شدند.گرافیک Deadpool کمی خشک است ولی رنگ بندی های مناسبی در بازی وجود دارد. از آن جایی که این بازی باید روندی سرعتی را طی کند این موتور بهترین گزینه برای سازندگان بود چرا که بازی های سرعتی مانند مورتال کامبت نیز با همین موتور ساخته شده اند. تکسچر ها بازی بسیار بی کیفیت هستند و پس از مدتی گیمر ها را خسته میکند. در بازی گاها افت فریم هایی جزئی پیش می آید. در کل گرافیک بازی جای تعریفی ندارد و با مقایسه گرافیک این عنوان با سری ترانسفورمر میتوان این عنوان را ناکامی برای کمپانی HighMoon به حساب آورد.

Deadpool

گیم پلی:

میشه گفت یکی از جالب ترین قسمت های بازی همین گیم پلی است!در این عنوان ما با روندی سریع روبرو ایم المان های H&S در بازی حکمرانی میکند.در این بازی شما با نوعی متفاوت از H&S روبرو اید چرا که در این بازی توانایی های فراوانی خواهید داشت که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.در بازی شما با وسایل مختلفی مبارزات خود را پیش میبرید برای مثال شمشیر و اسلحه دو سلاح گرم و سرد را میتوانید در جنگ های خود به کار ببرید در بازی شما قادر به خرید آیتم های مختلف هستید حالا این آیتم ها میتواند سلاح گرم یا سرد باشد یا سلاح سبک و سنگین! بازی آزادی عمل نسبتا خوبی در مبارزات به شما میدهد شما میتوانید در بازی خودتان تصمیم بگیرید سرعت را در دستور کار خود قرار دهید یا قدرت و استقامت را این عمل با آپگرید های مختلف امکان پذیر است با این آپگرید ها در مورد سلاح ها و ویژگی های فردی Deadpool است برای مثال شما آپگریدی بر روی سلاح خود نجام میدهید که دمیج بیشتری از دشمنان بگیرد و یا سرعت سلاح خود را افزایش دهید.این نوع آپگرید را ما در بازی های دیگر هم دیده ایم برای مثال FC3 البته تفاوت های زیادی دارند ولی نوع باز شدن آپگرید شبیه به این بازی است وقتی یک آپگرید را اعمال میکنید ۲ الی ۳ آپگرید دیگر نیز در اطراف آن آپگرید Unlock میشود و شما میتوانید با امتیاز هایی که در بازی به دست می آورید این آپگرید ها را نیز اعمال کنید. در بازی شما با زدن فن های ترکیبی و جمع آوری سکه هایی که بر روی زمین است امتیاز کسب میکنید و این امتیاز ها را میتوانید در بازی برای آپگرید ها مصرف کنید در بازی شما با حرکات ددپول به وجد می آیید چون حرکات غیر منتظره در بازی کار Deadpool است. در گیم پلی قسمت پلتفرمینگ نیز وجود دارد و چون Deadpool یک نینجای ماهر است پرش های زیبایی را دارد.

Deadpool

موسیقی و صداگذاری:

این بخش در بازی دارای پتانسیل به مراتب بالا تری نسبت به گیم پلی است زیرا Deadpool بسیار شوخ است و شوخ بودن آن میتواند به بازی روح ببخشد! صدا گذار Deadpool صداگذار بتمن نیز بوده و به همین سبب تجربه لازم و کافی را برای صداپیشگی Deadpool داراست. در بازی دیالوگ های بسیار زیبایی را شاهد هستید که هر کدام میتواند به نوبه خود جذاب و شنیدنی باشد.در بازی دیالوگ هایی که بین Deadpool و دیگر شخصیت های دیگر رد و بدل میشود قطعا با شوخی های Deadpool همراه است! موسیقی بازی نیز متناسب با جو بازی تغییرات زیادی دارد برای مثال در حین جنگ موسیقی هایی با ریتمی تند پخش میشود و هیجان بازی را چند برابر میکند در کنار این تفاسیر موسیقی و صداگذاری بازی جای کار بیشتری داشت نه بر روی شخصیت ها ولی بر روی کیفیت صدای سلاح ها!

Deadpool

در آخر :

بازی Deadpool یکی دیگر از عناوینی بود که علی رغم پتانسیل فوق العاده و خوبی که داشت به دست اکتیویژن نتوانست خوب و در حد و اندازه های واقعی Deadpool ظاهر شود و کمپانی HighMoon این عنوان را تا حدی نجات داد تا مانند عناوین دیگر اکتی به طور کامل نابود نشود و جای کار داشته باشد!

درباره علی سودمند

بازی و سرگرمی را همیشه نمیتوان وقت تلف کردن نامید ، بلکه با بازی می توان فرهنگ جامعه ای را عوض کرد یا اینکه امید را به مردمی باز گرداند. کودک با بازی و سرگرمی بزرگ می شود و شخصیتش پدیدار می گردد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × 4 =