خانه / مقالات و پیش نمایش ها / نقد و بررسی بازی نقد و بررسی بازی Lords of the Fallen

نقد و بررسی بازی نقد و بررسی بازی Lords of the Fallen

نقد و بررسی بازی Lords of the Fallen :  قبلا CI Games به صورت رسمی از عنوان نقش آفرینی خود با نام “Lords of the Fallen” (اربابان سقوط کرده) رونمایی کرده بود. به تازگی اندک اطلاعات جدیدی از بازی Lords of the Fallen منتشر شده است که بیشتر در مورد پایه و اساس گیم‌پلی آن است و قرار است نکات بیشتری از بازی به خصوص داستان آن در E3 فاش شود.
این استودیوی بازی‌سازی در ابتدا تصویری از شخصیت اصلی این بازی منتشر کرده است و اطلاعاتی در مورد “Harkyn” به ما داده است. تصویر «هارکین» به خوبی می‌تواند یک شخص “منفور و متواری از جامعه” را نشان دهد. هارکین، تنها کسی است که قادر به پایان دادن به نبردهای طولانی خدایان فالن و کسانی که سال‌ها پیش او را ترد کرده بودند، خواهد بود.

بازی Lords of the Fallen

اربابان فالن، به گفته‌ی سازندگان، یک بازی «چالش‌برانگیز» خواهد بود و اندکی به «دارک‌سولز» شباهت خواهد داشت. بازی Lords of the Fallen برای پی‌سی، پلی‌۴ و ایکس‌باکس ۱ خواهد آمد. CI Games استودیوی سازنده‌ی اسنایپر: روح جنگجو در راس ساخت این بازی قرار دارد، اما گفته می‌شود که بیشتر روند ساخت بازی توسط اعضای با سابقه‌ی استودیوی آلمانی “Deck 13″ انجام می‌شود.

آن طور که وعده داده شده، اربابان فالن دو سال است که در حال ساخت بوده و به گفته‌ی «توماش گوپ» -چهره‌ی سرشناس دو بازی ویچر ۱ و ۲ که اکنون تهیه‌کننده‌ی اجرایی این بازی است- این بازی “یک بازی هاردکور است و ما زمان زیادی صرف آن کرده‌ایم.” هدف سازندگان انتشار این بازی در سال آینده است.

بازی Lords of the Fallen یک اکشن-نقش‌آفرینی چالش‌برانگیز است و به گفته‌ی آقای گوپ، وقتی شما به مکانی قدم می‌گذارید و مجبور هستید در آن مکان ۱۰ دشمن را از میان بردارید، جنگیدن با آن‌ها تقریبا ۱ ساعت به طول خواهد انجامید. وی ادامه داد:

“مثل وقتی که در «مورتال کمبت» می‌جنگید، مثل وقتی که در «تکن» می‌جنگید، به همین دلیل است که خیلی طول می‌کشد. این‌جا احتمالا «دارک‌سولز» هم مثال خوبی باشد. اما باید گفت که ما بسیاری از کارها را متفاوت انجام دادیم. به عنوان مثال، ما یک درخت مهارت داریم. من باید این‌جا از «سرزمین‌های مرزی» (Borderlands) اسم ببرم، چون چیزی شبیه به مهارت‌های اکشن در این بازی داریم.”

وی همچنین در مورد تکامل شخصیت در بازی این نکته را افزود:

“«دارک‌سولز» و «سرزمین‌های مرزی» را نام می‌برم، از لحاظ شباهت به پرورش شخصیت خودتان در بازی.”

این مسئله این را نشان می‌دهد که این بازی بر اساس گسترش مهارت‌ها ساخته شده است، بر اساس ارتقا دادن داشته‌ها و این یعنی بازی سخت است.

بازی Lords of the Fallen

گوپ در واکنش به نکته‌ی بالا با “بله. بله. بله. بله!” گفتن تاکید خود بر این مسئله را نشان داد. اما آیا بازی Lords of the Fallen قرار است از دارک‌سولز هم سخت‌تر باشد؟ گوپ در این‌باره زیاد مطمئن نیست. ظاهرا این بازی “نیاز است بازی شود تا درک شود” و “از آن بازی‌هایی است که بهتر از آن‌چه نشان می‌دهند هستند” و این نه به این معنا که این بازی “ظاهر خوبی ندارد و خوب نشان نمی‌دهد.”

“کار کردن بر روی یک بازی مولتی‌پلتفرم «پی‌سی و کنسول‌های نسل بعد» خیلی بهتر از «پی‌سی و کنسول‌های نسل حاضر» است. بسیار بسیار راحت‌تر است. دستگاه‌های جدید عملکرد بهتری دارند و با آن‌ها به چیزهای بیشتری دسترسی پیدا خواهیم کرد. ظرفیت‌ها به خوبی شناخته شده‌اند و قرار است چیزهای زیادی که در نسل قبل نداشتیم را داشته باشیم. همه‌ی آن المان‌های چشم‌نواز مثل دایرکت‌ایکس ۱۱، تسلیشن، آنتی‌الیازینگ و هیچ‌کدام به قیمت گیم‌پلی تمام نخواهند شد.”

وی همچنین در مورد ساخت بازی برای نسل بعد گفت:

“ساخت بازی در حال حاضر برای نسل بعد، چون تجربه‌ی اول است، بیشتر طول می‌کشد و اگر شما می‌خواهید یک دنیای پر جزئیات و قوی بسازید، به افراد بیشتری نیاز دارید. این یعنی وقت بیشتر، هزینه‌ی بیشتر و تکرار و تمرین بیشتر. البته یک بازی نسل بعد را می‌توان با تیمی به اندازه‌ی تیم ساخت بازی نسل حاضر ساخت، اما به نظر من اگر می‌خواهید از امکانات و فواید سخت‌افزار بالاتر استفاده کنید باید تعداد افراد بیشتری را در تیم خود داشته باشید.”

مثل گذشته چیز زیادی از قابلیت‌های آنلاین این بازی گفته نشده است و وی تاکید کرد که این بازی با این‌که تیم سازنده به بخش‌های آنلاین نیز فکر می‌کند، عمدتا تک‌نفره خواهد بود.

بازی Lords of the Fallen ، در یک دنیای فانتزی بسیار بزرگ و پرجزئیات جریان دارد. جایی که خدایان انسان‌ها را مایوس کرده‌اند و بازی‌کننده باید نقش یک انسان به نام هارکین را که می‌خواهد در مقابل نیروهای فراطبیعی غیرقابل مهار ایستادگی کند برعهده بگیرد. بازی‌کننده در این بازی در سراسر دنیای ساخته شده سفر خواهد کرد و به عمق مناقشات آن‌هایی که از خدایگان فالن پیروی می‌کنند و آن‌هایی که در مقابل او مقاومت می‌کنند شیرجه خواهد زد. در طول سفر آن‌ها با تصمیماتی روبر می‌شوند که هر دو جبهه را دچار دگرگونی خواهد کرد و بازی‌کننده با تغییر شخصیتی روبرو می‌شود که خط داستانی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

همان طور که گفته شد بازی Lords of the Fallen اکشن نقش آفرینی چالش‌برانگیز در سال آینده برای کنسول‌های نسل بعدی، و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

به نقل از: http://gamecenter98.ir

درباره سامان

امروزه در کنار بازی‌هایی که حرکت و فعالیت بدنی از ویژگی‌های جدا نشدنی آن است شاهد استفاده روز افزون کودکان از بازی‌های رایانه‌ای نیز هستیم. رایانه هم نشین محبوب کودکان شده است و بازی‌های رایانه‌ای با جذابیت‌های یگانه و ناب و همینطور تناسب‌هایی که با سبک زندگی مدرن دارد خیل عظیمی از کودکان را شیفته خود ساخته است. متأسفانه استفاده نادرست و بیش از اندازه از این بازی‌ها و غفلت از بازی به معنای اصیل کلمه خطراتی را با خود به همراه دارد ، موفق باشید

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پانزده − پنج =