خانه / مقالات و پیش نمایش ها / نقد و بررسی بازی The Night of The Rabbit

نقد و بررسی بازی The Night of The Rabbit

پایگاه بازی ایرانیان : سیاری از عناوین این نسل، برداشتی از داستان های جذاب و منحصر به فرد جهان هستند. بعضی از آن ها مربوط به آخر الزمان و برخی دیگر تخیلی هستند که اگر یک کاردان حرفه ای وجود داشته باشد، می توان عنوانی را خلق کرد که هرگز فراموش نشود. از طرفی، بعضی دیگر با مدیریت نادرست، یک داستان بی نظیر را خراب و به طوری افتضاح نشان می دهند که اگر به آن علاقه ای داشتید، دیگر هرگز حتی به آن نگاه هم نخواهید کرد. این قاعده در صنعت سینما نیز حاکم است و بعضی از کارگردانان توانسته اند تا عناوینی نظیر Harry Potter به نوشته جی.کی رولینگ (J.K. Rolling) را به خوبی جلوه دهند. در این بین، بازی ای پیدا می شود که از یک داستان خوب با شخصیت پردازی مناسب بهره می برد و برداشتی از قصه های کودکان است تا شما را به دنیایی ببرند که در کودکی آرزوی بودن در آنجا را داشتید. The Night of The Rabbit عنوانی موفق در داستان سرایی است و قصه را به شکلی مادرانه برای شما تعریف می کند.

The Night of The Rabbit

 * برای تماشای تصاویر در سایز واقعی روی آن ها کلیک کنید *

داستان

داستان حول پسر بچه ای ۱۲ ساله به نام جری (Jerry) می گردد که همانند بچه های دیگر به فکر ماجراجویی است، ولی این در حالیست که تنها ۲ روز از تابستان باقی مانده و جری قصد دارد تا نهایت استفاده از آن را ببرد. بنابراین او به دنبال ماجرایی خیالی در جنگل پشت خانه خود می رود. جری در ادامه راه با خرگوشی آشنا می شود که به دنیای حیوانات سخنگو سفر می کند، از همین جا است که ماجراجویی آغاز می شود. داستان بازی بسیار زیبا روایت می شود، ولی به دلیل درجه سختی بالا نیازمند دقت بالا نیز هست و اگر شما نتوانید قسمتی از آن را رد کنید، اشتیاق برای ادامه را از دست خواهید داد.

The Night of The Rabbit

* برای تماشای تصاویر در سایز واقعی روی آن ها کلیک کنید *

 گرافیک

گرافیک بازی بر پایه سبک Cel-Shaded بنیان گذاری شده که از هر لحاظ جذاب و بی نقص است. محیط های رنگارنگ و کارتونی، انیمیشن های روان شخصیت ها و لوکیشن های عمیق، همگی از ویژگی های گرافیکی TNotR هستند. به نظر بنده، استفاده از این سبک طراحی، نوعی خلاقیت خاص است، زیرا گرافیک آن همانند قصه های کودکان پر از رنگ و امید است و نوعی حس غیر قابل توصیف در شما ایجاد می کند. اگر در داستان پیشروی کنید، شاهد محیط هایی با جغرافیای متفاوت خواهید بود.

The Night of The Rabbit

* برای تماشای تصاویر در سایز واقعی روی آن ها کلیک کنید *

موسیقی/صداگذاری
در پس زمینه گرافیک، موزیک هایی با ریتم ملایم شنیده می شوند که واقعاً جذاب هستند. این نواها، حالتی دارند که نمی توان کلمه ای به آن اختصاص داد، ولی می توان گفت که رویای حضورتان در این قصه را ایجاد خواهد کرد. هر یک از شخصیت ها از جمله جری، دارای صداهای متفاوتی هستند و مانند دیگر عناوین برای توضیح چیزی، کلمه ای زیرنویس نخواهد شد. صداپیشه جری به خوبی توانسته از پس کار خود برآید و واکنش جری را در هر زمان به خوبی جلوه دهد.

The Night of The Rabbit

* برای تماشای تصاویر در سایز واقعی روی آن ها کلیک کنید *

گیم پلی

جدا از بخش داستانی، شاید گیم پلی بازی به مذاق خیلی از بازیکن ها خوش نیاید، اما اگر از طرفداران عناوین Point and Click هستید، حتماً TNotR را تجربه کنید. شما می توانید در محیطی وسیع، گردش کرده و رازهای بسیاری را کشف کنید که همه به خاطر داستان خوب بازی است. قابل ذکر است که TNotR چیزی حدود ۲۰ ساعت گیم پلی دارد و می تواند شما را مدت زیادی سرگرم خود کند. حل معماها و فکر کردن درباره مسائل مختلف، هسته اصلی گیم پلی را تشکیل می دهند، بنابراین اگر دارای شخصیتی صبور هستید، این عنوان را تجربه کنید. گاهی اوقات برای حل یک معما، می بایست از کوله پشتی خود وسیله ای را انتخاب کرده و از طریق آن معما را حل کنید. اگر در گوشه ای از این جنگل بزرگ هوس خوردن میوه ای را داشته باشید، با کلیک کردن روی آن، از طعم شیرین یا تلخ آن در دنیای مجازی بهره مند می شوید. گاهی اوقات گیم پلی، به طرز فجیعی سنگین و خسته کننده خواهد شد. به طوری که از چالش بازی تا حدود زیادی کاسته می شود. درجه سختی بالا، بعضی مواقع شما را از کشف یک راز کوچک عاجز خواهد کرد.

The Night of The Rabbit

* برای تماشای تصاویر در سایز واقعی روی آن ها کلیک کنید *

در آخر :

یکی از بهترین بازی های مستقل امسال، عنوان شایسته TNotR است که با وجود داستانی خوب و طراحی عالی توانسته نمرات خوبی را از آن خود کند. اگر اهل تفکر هستید، این عنوان را از دست ندهید.

درباره علی سودمند

بازی و سرگرمی را همیشه نمیتوان وقت تلف کردن نامید ، بلکه با بازی می توان فرهنگ جامعه ای را عوض کرد یا اینکه امید را به مردمی باز گرداند. کودک با بازی و سرگرمی بزرگ می شود و شخصیتش پدیدار می گردد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 + 17 =