خانه / مقالات و پیش نمایش ها / نقد و بررسی کامل و تخصصی بازی Rogue Legacy

نقد و بررسی کامل و تخصصی بازی Rogue Legacy

نیمی از فصل تابستان گذشت و در این روزها که نوعی فصل بازی های مستقل و دانلودی به شمار می رود ، بازی های خوبی عرضه شدند که یکی از آنها بازی خوش ساخت Rogue Legacy است که توجه خیلی ها را به خود جلب کرد .Rogue Legacy مراحل ساخت خود را زیر نظر استودیوی مستقل Cellar Door Games که توسط برادران Lee ( که کارگردان و طراح هنری بازی نیز هستند) تاسیس شده ، طی ۱۸ ماه سپری کرده و در تاریخ ۲۷ ژوئن به صورت دیجیتالی و کاملا مستقل منتشر شد و با باز خورد های نسبتا خوبی نیز مواجه شد .

 

نقد و بررسی کامل و تخصصی بازی Rogue Legacy

نام : Rogue Legacy

سازنده : Cellar Door Games

سبک : اکشن نقش آفرینی

پلتفرم : PC

تاریخ عرضه : June 2013

 

شاه توسط شخصی ناشناس کشته شده و فرزندش متهم به قتل او می شود و شاهزاده برای این کار شما که یکی از بهترین شوالیه های سرزمین هستید را به قلعه ای می فرستد که به گفته ی او قاتل اصلی پادشاه در آنجاست . به محض ورود به قلعه بعد از کشتن چند یکی دوتا از دشمنان ، سومی دخل شما را می آورد . بله بازی سخت است و پایه ی اصلی بازی نیز بر اساس مرگ طراحی شده است . مرگ کاراکتر اصلی بازی حتی در روند بازی و داستان تاثیر گذاشته و اگر در هر لحظه مرگ شما رقم بخورد ، بلافاصله جانشین شما که باز هم خودتان باید انتخابش کنید ، ادامه دهنده ی داستان بازی است .

نقد و بررسی کامل و تخصصی بازی Rogue Legacy

با گشت و گذار در این قلعه مخوف کم کم به کتاب هایی دست پیدا می کنید که داستان بازی را روایت می کنند .نوع روایت داستان بازی بر اساس پیدا کردن و خواندن کتاب های سراسر بازی است و اگر از گیمر های کهنه کار باشید ، شاید این نوع بازی ها را دوست داشته لذت ببرید ، ولی فکر نمی کنم افرادی که بیشتر با نحوه داستان گویی بازی های روز را می پسندند ، با این عنوان ارتباط برقرار کنند . البته داستان بازی آن قدر هم جذابیت خاصی ندارد که فقط به خاطر آن بازی را دنبال کنیم و در کل نسبت به دیگر قسمت های بازی یک سر و گردن پایین تر است و ما هم توقع داستانی با پیچش های مختلف و  گره های داستانی را  از یک بازی مستقل در این سبک مطمئنا نداریم .

نقد و بررسی کامل و تخصصی بازی Rogue Legacy

همانطور که گفته شد ، اساس و پایه بازی سخت بودن و مرگ کاراکتر اصلی است که معروف ترین بازی هایی که این نوع گیم پلی را دارا هستند ، بازی Dark Souls است . در RL مرگ امری عادی است و با مرگ کاراکتر ما می توانید تمام چیز هایی که در طول راه کسب کرده اید را خرج کنید . بعد از مرگ کاراکتر شما باید از بین ۳ گزینه پیشنهادی که هر بار با دفعه ی قبل متفاوت است و کلاس ، قابلیت و جادوی مخصوص به خود را دارند ، انتخاب کنید و به ترتیب با پیشرفت در بازی به تعداد کلاس ها و جادو های قابل دسترسی افزوده می شود . در ازای کشتن دشمنان در بازی که انواع و اندازه های متفاوت دارند ، یا خرد کردن وسایل داخل بازی به شما سکه ای می رسد که با آن در انتها می توانید خود را ارتقاء داده یا آیتم ، تجهیزات و قابلیت های مختلف خریداری کنید . درخت مهارت های بازی که به شکل یک قلعه است و با خرید هر ارتقاء  شکل آن نیز تغییر کرده و به تدریج تکمیل می شود  ، از عمق بسیار زیادی برخوردار است و به نوعی نحوه بازی شما بستگی بسیار زیادی به این درخت و قابلیت هایش دارد .

نقد و بررسی کامل و تخصصی بازی Rogue Legacy

بازی در اوایل شاید بسیار سخت به نظر برسد ( که سخت هم هست ) ، ولی بعد از چند بار مردن و رسیدن به نقطه ای ، تقریبا شیب نمودار سختی بازی تغییر نمی کند و بالانس سختی که شاید برای بعضی ها بسیار زیاد باشد ، تا انتها باقی می ماند و خود این یکی از نقاط برجسته ی RL  است که مخاطب اشتیاق به پایان رساندن بازی را از دست نمی دهد و تا انتهای بازی همراه اوست .

در کل گیم پلی RL و دیگر بازی های مشابه ، بر روی لبه پرتگاهی حرکت می کنند که در صورت لغزش می تواند باعث نابودی بازی بشود و بر خلاف آن هم بازی می تواند بسیار سرگرم کننده شود و خوشبختانه هم بازی و هم سازندگان از این چالش جدی سربلند خارج می شوند .

نقد و بررسی کامل و تخصصی بازی Rogue Legacy

نقد و بررسی کامل و تخصصی بازی Rogue Legacy

 نقد و بررسی کامل و تخصصی بازی Rogue Legacy

Rogue Legacy یک بازی مستقل خوب و خوش ساخت است ولی هیچ چیز خارق العاده ای ندارد . اگر وارد آن شوید ، دل کندن از آن سخت است و اگر احیانا شما هم قصد تجربه این بازی خوب را داشتید یا آن را بازی کرده اید ، تعداد مرگ هایتان در بازی را شمرده و ببینید که چگونه Rogue Legacy  توانسته با جادوی خود شما را تا انتها نگه دارد . در این روز های بی بازی حتما RL را دانلود کرده و از آن لذت ببرید .

درباره سامان

امروزه در کنار بازی‌هایی که حرکت و فعالیت بدنی از ویژگی‌های جدا نشدنی آن است شاهد استفاده روز افزون کودکان از بازی‌های رایانه‌ای نیز هستیم. رایانه هم نشین محبوب کودکان شده است و بازی‌های رایانه‌ای با جذابیت‌های یگانه و ناب و همینطور تناسب‌هایی که با سبک زندگی مدرن دارد خیل عظیمی از کودکان را شیفته خود ساخته است. متأسفانه استفاده نادرست و بیش از اندازه از این بازی‌ها و غفلت از بازی به معنای اصیل کلمه خطراتی را با خود به همراه دارد ، موفق باشید

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هجده − 6 =