خانه / مقالات و پیش نمایش ها / نقد و بررسی Call of Duty : Ghosts

نقد و بررسی Call of Duty : Ghosts

Call of Duty : Ghosts نیاز به معرفی ندارد و احتمال میرود این بازی یکی از پر فروش ترین بازی های  زمان خود باشد.

به مانند تمامی قسمت های گذشته Activision تمرکز بسیاری را برای خلق یک اثر درخشان دیگر مربوط به داستان Ghosts گذاشته است. داستانی که توسط Stephen Gaghan برنده ی اسکار فیلم Traffic نوشته شده است و بر خلاف قسمت های گذشته ی Call of Duty این بار شاهد داستانی عاطفی تر و تیره تر می باشیم و زمانی را روایت می کند که پس از یک رویداد ویرانگر که در توازن قدرت های جهانی تغییراتی بزرگ ایجاد می کند ، دیگر کشوری چندان به ایالات متحده اهمیت نمی دهد و دیگر کسی این کشور را به عنوان یک ابر قدرت به رسمیت نمی شناسد ، حکایت آینده ی آمریکا به مانند کشورهایی شده که خودش روزی به علت ضعیف بودن آن ها ادعای مالکیتشان را داشته بود.

Call of Duty : Ghosts

حال بازی ما را به ده سال پس از این تغییرات بزرگ می برد و این بار داستان یک گروه از سربازان را بازگو می کند ، سربازانی که تنها بازمانده های باقی مانده از نیروهای special ops forces می باشند. نقش اصلی این گروه نیز دو برادر هستند که می خواهند همچنان به عنوان بخشی از گروه ‘Ghosts’ باقی بمانند و این گروه Ghosts جنگ پنهانی را علیه دشمنی که چنین تغییراتی را به وجود آورده آغاز می کنند ، جنگی که پیامد های وسیعی برای خودشان و بقایای آمریکا در پی خواهد داشت.

همچنین می توان گفت که وقایع این بازی نه در آینده و یا گذشته رخ می دهد و به نظر می رسد که در زمان فعلی جنگ های Ghosts اتفاقمی افتد. البته Activision هم همچنان علاقه ای به فاش کردن دشمنان اصلی این قسمت نداشته است.

 

به گیم پلی بازی سری می زنیم بخشی که همیشه هیجان بازیباز را به اوج خود می رسانده و بنا به اعلام تیم سازنده ، این فرنچاینز Call of Duty عنوانی می باشد که مخاطبانش همیشه انتظارات خاصی از تجربه اش دارند وGhosts هم دقیقا همان چیزی را ارایه خواهد داد که طرفداران و مخاطبانش در انتظار آن می باشند.

Call of Duty : Ghosts

مراحلی که بازیکنان در آن به ماجراجویی های خود خواهند پرداخت ، بسیار شبیه به همان شیوه هایی است که هر کسی با این سری آشنایی دارد و انتظارش را می کشد. قهرمانان ما در شروع یکی از مراحل که در یک کشتی می باشد باید بمب ها و سلاح هایی که در این کشتی است را پیدا کنند و این کشتی را نابود سازند ، در ابتدا آن ها در زیر اقیانوس هستند و ماهی ها و مرجان هایی که تخت سنگ ها را به احاطه ی خود درآورده اند را در مقابل چشمانشان می بینند ، سپس آن ها به کف اقیانوس می رسند و گروهی از دشمنان را با شلیک همزمان از بین می برند وسپس باید به کشتی دشمن نفوذ کرده و در زمان گشت زنی نگهبانان جایی را برای پنهان شدن پیدا کنند و تا جایی که می توانند مخفی کاری را در دستور کار خود قرار دهند.

Call of Duty : Ghosts
آن ها بمب ها و سلاح ها را پیدا می کنند ، اما همان طور که انتظار می رفت همه چیز آن طور که باید و شاید خوب پیش نمی رود و با طوفانی از گلوله های اسلحه و انفجارهایی که ایجاد می شود قهرمانان ما باید خودشان را به کف اقیانوس برسانند. در این هنگام کشتی هم منفجر می شود و یکی از افراد در زیر تحته سنگ های اقیانوس به دام می افتد ، در حالی که اسپری با ارزش اکسیژن را در همه جا می بیند به جز داخل دهانش. او تلاش می کند که خودش را از زیر تخت سنگ بیرون بیاورد اما تلاش بی فایده است. دیگر طاقت حبس کردن نفسش را ندارد ، به نظر می رسد که مرگ را در برابر چشمان خود می بیند ، اما درست در آخرین لحظات یکی از همرزمانش او را پیدا کرده و از زیر تخت سنگ ها بیرون می آورد و کپسول اکسیژن را در دهانش می گذارد. روز نجات دیگری به پایان رسید.

Call of Duty : Ghosts

با نگاهی به توضیحات بالا می توان با خوشحالی گفت که این بخش از گیم پلی و لحظات سینمایی این چنینی تداعی کننده یک Modern Warfare دیگر می باشد. اما Infinity Ward خلاف این نظر را دارد ، چرا که آن ها آگاهانه تصمیم گرفته اند که Ghosts را از موفق ترین سری که تا به حال ساخته اند ( یعنی سری MW ) متفاوت بسازند و Ghosts را تبدیل به یک سمبل جدید کنند و مسیر تازه ای را در خلق یک داستان حماسه ای دیگر ایجاد کنند.

Call Of Duty: Ghosts همچنین قصد دارد تا این بار بازیکنان را بیشتر درون دنیای خود غرق کند و آزادی عملی بهتر به آن ها بدهد. یعنی بر خلاف قسمت های گذشته ، در بعضی از مراحل Ghosts به مانند جنگل ها ، بازی برایتان یک گیم پلی جهان آزاد را به ارمغان می آورد و دست شما در پیش برد مرحله کاملا باز می باشد. البته پیشرفت های جدید بازی تنها به همین نکات خلاصه نمی شود و وجود ماموریت های فرعی و ایجاد پیچش های مختلف در داستان از آن بخش هایی می باشد که بسیار جالب توجه است که در آینده باید دید Infinity Ward چگونه چنین بخش هایی را در Ghosts گنجانده است.

Call of Duty : Ghosts

برای اولین بار در تاریخ فرنچاینز cod سگ ها نیز همرزمان شما در مبارزه با دشمنان خواهند بود. سگ ها یکی از بهترین دوستان شما در مبارزات می باشند. آن ها می توانند به مناطقی که خارج از دسترس می باشد و سربازان آن جا را در اختیار خود قرار داده اند نفوذ کنند ، می توانند مواد منفجره با خود حمل کرده و همچنین گلوی دشمنان را به صورت مخفیانه پاره کنند . البته سگ ها در منحرف کردن حواس دشمنان نیز نقش مهمی را ایفا می کنند. سگ ها کاملا از روی مدل های واقعی طراحی شده اند و حتی Activision از موشن کپچر سگ های واقعی برای بازی استفاده کرده است.

در پایان :
در پایان باید گفت که با پیشرفت هایی که Call Of Duty: Ghosts از هر لحاظ به خود دیده باید منتظر رقابت جانانه ای بین Call Of Duty: Ghosts و battlefield 4 باشیم . دو بازی که اتفاقا هر دو در تمامی موارد پیشرفت های بسیار زیادی به خصوص در بخش گرافیک داشته اند. این که آیا Infinity Ward خواهد توانست با Ghosts همان انقلاب قسمت اول MW را ایجاد کند سوالیست که باید تا زمان عرضه ی ان بازی در انتظارش ماند.

Call of Duty : Ghosts

درباره علی سودمند

بازی و سرگرمی را همیشه نمیتوان وقت تلف کردن نامید ، بلکه با بازی می توان فرهنگ جامعه ای را عوض کرد یا اینکه امید را به مردمی باز گرداند. کودک با بازی و سرگرمی بزرگ می شود و شخصیتش پدیدار می گردد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

2 × سه =