خانه / مقالات و پیش نمایش ها / نقد و بررسی Dragon Age: Inquisition

نقد و بررسی Dragon Age: Inquisition

سری بازی های Dragon Age یکی دیگر از عناوین دوست داشتنی استودیوی BioWare هستند که در این نسل به موفقیت بسیار خوبی دست پیدا کردند. بازی Dragon Age III: Inquisition مدتی پیش توسط این استودیوی معرفی شده و حرف و حدیث های زیادی پیرامون آن زده می شود. اطلاعات مختلفی نیز تا این لحظه از بازی منتشر شده که در این مطلب به معرفی برخی از آن ها می پردازیم. اولین موضوعی که می توانیم به آن اشاره کنیم، این است که به دلایل داستانی در این بازی، تنها می توانید یک انسان را به عنوان شخصیت اصلی کنترل کنید. بازی به شما ۲ راه پیشنهاد خواهد کرد.

یکی اینکه از Save نسخه های قبلی شخصیت انسان را به عنوان شخصیت اصلی بازی انتخاب کنید یا اینکه خود بازی شخصیت انسانی ای را به شما می دهد که یک Inquisitor است. همچنین به نظر نمی رسد که نژادهای دیگری مانند Dwarfها و Elfها بتوانند به چنین قدرتی در بازی دست پیدا کنند. سازندگان بازی به این موضوع اشاره کرده اند که شخصیت اصلی به شکلی طراحی شده که بازیکنان با او ارتباط بهتری قرار کنند. همچنین تیم سازنده سعی کرده تا شخصیت اصلی کاملاً با صدا طراحی شود تا تأثیر بیشتری در بازی داشته باشد. این موضوع که قهرمان بازی یک انسان است، باعث شده که دیالوگ های بیشتری برای او طراحی شوند. در کنار این موضوع، دیگر داستان قبلی ای در بازی وجود ندارد که بخواهید آن را به پایان برسانید.

Dragon Age: Inquisition

روند داستانی بازی مشخص است و کاملاً در جریان آن قرار خواهید گرفت. در DAIII با محیط هایی مواجه می شوید که بسیار بزرگتر و پرجزئیات تر از Dragon Age II طراحی شده اند. به همین دلیل، در بازی با مأموریت های جانبی و مکان های مختلفی روبرو خواهید شد. بازی های دنباله دار استودیوی BioWare به وسیله Saveها با هم در ارتباط خواهند بود. به طور مثال Save در Mass Effect روی نسخه های دیگر تأثیر می گذاشتند. حال در Dragon Age III نیز داشتن Saveهای بازی های قبلی ارزشمند خواهد بود. انتخاب های شما در نسخه های قبلی روی این نسخه تأثیرگذار خواهند بود.

گر چه به بزرگی سری Mass Effect نخواهد بود، اما باعث می شود تا بازی بر اساس شکلی دنبال شود که شما در نسخه های قبلی با آن روبرو بوده اید. در این بازی با جادوگر پیری مواجه می شوید که نقش محافظ دنیای DA را دارد و شاید بتوانیم او را ترسای (Theresa) دنیای Fable در این بازی بنامیم! دیدن شخصیت فلمت (Flemeth) در نوع خودش جالب است. او بسیار مرموز است و حضورش در بازی جالب خواهد بود. وجود امپراطوری های مختلف در سرزمین DA باعث زیباتر شدن بازی شده و با توجه به این که DAIII بسیار بزرگتر از نسخه های قبلی طراحی شده، گشت و گذارها در این سرزمین هیجان انگیزتر به نظر می رسند. در این بازی به Orlesia خواهید رفت که یکی از قدرتمندترین امپراطوری های Thedas است.

Dragon Age: Inquisition

در این امپراطوری بخشی به نام Realm of Ferelden وجود دارد. سازندگان بازی در اینباره می گویند که آن ها دوست داشته اند یک چیز جالب توجه، مرموز، فراموش شده و گمشده را در بازی قرار دهند. چیزی که سرزمین به آن نیاز دارد. در Dragon Age III با شخصیت های آشنا نیز روبرو خواهید شد و می توانید بازی را با یاران و دوستانی که در نسخه های قبل داشتید، دنبال کنید. البته هنوز نامی از آن ها مشخص نشده، اما دیدن چهره های آشنا بسیار جالب خواهد بود. همچنین در DAIII این امکان را خواهید داشت که یارانتان را شخصی سازی کنید و آن ها را به شکلی که دوست دارید دربیاورید.

BioWare برای هر کدام از شخصیت های بازی قابلیت ها و قدرت های خاصی را طراحی کرده که روی شخصی سازی ها تأثیرگذار باشند. نکته جالب تری که در این بازی با آن روبرو می شوید، این است که در این نسخه می توانید کنترل یک قلعه را بدست بگیرید که به نوعی مرکز فعالیت ها و هسته اصلی قدرت شما خواهد بود. دیدن این موضوع در بازی بسیار جذاب است و منتظر هستیم درباره این قسمت اطلاعات بیشتری کسب کنیم. گیم پلی بازی بسیار بهتر از نسخه های قبلی شده و دیگر خبری از مبارزه های بی دلیل نیست و با درگیری های تصادفی روبرو نخواهید شد. مکانیزم بازی تغییر کرده و مبارزه با دلایل داستانی صورت می گیرد و همچنین معماهای مختلفی را در طول بازی شاهد خواهید بود که روی قسمت های اکشن تأثیرگذار هستند.

Dragon Age: Inquisition

نژادها و شخصیت های بیشتری در بازی وجود دارند که باید با آن ها سر و کار داشته باشید. در نسخه های قبلی شما تنها با انسان ها تعامل داشتید، اما در این نسخه باید با نژادهای دیگر نیز کار کنید. موضوع آخری که ممکن است در این بازی نظر شما را به خودش جلب کند، شباهت آن به بازی Skyrim خواهد بود. سال گذشته سازندگان این عنوان گفتند که آن ها بازی The Elder Scrolls V: Skyrim را به شکل کامل و دقیقی بررسی کرده اند تا به وسیله آن بتوانند Dragon Age III را به شکل Open-World طراحی کنند. سازندگان می گویند که این بازی مانند Skyrim دنبال خواهد شد، چون مردم گیم پلی Skyrim را بسیار دوست داشتند. البته Dragon Age در گیم پلی، استانداردهایی دارد که باعث می شود شما در زمان بازی کردن متوجه آن ها بشوید.

Dragon Age: Inquisition

درباره علی سودمند

بازی و سرگرمی را همیشه نمیتوان وقت تلف کردن نامید ، بلکه با بازی می توان فرهنگ جامعه ای را عوض کرد یا اینکه امید را به مردمی باز گرداند. کودک با بازی و سرگرمی بزرگ می شود و شخصیتش پدیدار می گردد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × یک =