خانه / مقالات و پیش نمایش ها / نقد و بررسی The Wolf Among Us

نقد و بررسی The Wolf Among Us

سری The Walking Dead را می‌توان یکی از موفق ترین بازی های ماجراجویی این نسل بنامیم که استودیوی Telltale Games آن را به شکلی بسیار زیبا ساخته بود. این استودیو که در گذشته عناوینی مانند Tales of Monkey Island و Back to the Future را راهی بازار کرده بود، توانسته مخاطب های خاص خودش را بدست بیاورد. بازی هایی که آن ها خلق می کنند، در قسمت داستان سرایی بسیار عالی هستند. بازیکنان در حالیکه با گیم پلی خوبی روبرو می شوند، یک داستان Interactive بسیار خوب را نیز پشت سر خواهند گذاشت که واقعاً درگیر کننده و جذاب است و از نظر احساسی همه را تحت تأثیر قرار می دهد.

The Wolf Among Us

حال آن ها با توجه به این فرمول جادویی و بسیار موفق، پروژه جدیدی به نام The Wolf Among Us را شروع کرده اند که بر اساس کتاب های کمیک Fables به نویسندگی بیل ویلینگهام (Bill Willingham) ساخته شده است. در این دنیا با یک افسانه کهن روبرو خواهید شد که با المان های واقعی ترکیب شده است. تمام شخصیت های بازی واقعی هستند، اما در دنیاهای متفاوتی زندگی می کنند. زمانی که شیطانی به نام The Adversary تمام این دنیاها را تهددید می کند، شخصیت های بازی در دنیایی گرفتار می شوند که تا کنون آن را مشاهده نکرده بودند و آنجا دنیای ما است. شخصیت های بازی با تمام قدرتی که دارند، در میان مردم زندگی می کنند و امیدوارند که راز ‌آن ها هیچگاه برملا نشود.

آن ها دارای نیمه تاریکی هستند که داستان روی آن نیز مانور خاصی می دهد، اما آیا TWAU پایان خوبی خواهد داشت؟ جریان بازی مانند داستان‌های سیندرلا پیش نمی روند و به همین دلیل سازندگان اطلاعات جالبی از این عنوان را منتشر کرده اند. دنیای تاریکی که ویلینگهام خلق کرده، باعث شده تا سری Fables مورد توجه افراد زیادی قرار بگیرند و این کمیک‌ها جزو پرفروش ترین ها باشند. داستان TWAU را باید مدل تغییر یافته‌ داستان هایی مانند سفید برفی، جک غول کش و… دانست، اما قرار است که عنوان لایسنس شده بسیار خوبی همانند The Walking Dead باشد. استودیوی Telltale قصد دارد به شکل خوبی این دنیای جذاب را به یک بازی تبدیل کند.

The Wolf Among Us

آن ها اعتماد به نفس زیادی در خلق این بازی دارند و در اینباره می گویند: “بازی The Walking Dead توانست توجه افراد زیادی را به خودش اختصاص دهد و اکنون با Fables آن ها قصد دارند بدرخشند.” کوین برونر (Kevin Bruner) رئیس این استودیو می گوید: “همه چیز برای ساخت بازی بعد ما درست به نظر می رسد.” Telltale یاد گرفته که به چه صورت تولید یک بازی را آغاز کند. برای اینکه کار ساخت TWAU به خوبی پیش برود، نه تنها از خود آقای ویلینگهام کمک گرفته شده، بلکه از طراحان کمیک‌های DC هم نظراتی اخذ شده اند. برونر می گوید: “از روز اول، ما داستان بازی را با دوستانمان در DC و آقای ویلینگهام شکل دادیم.

کارهایی که آن ها در این قسمت انجام دادند، باعث شد تا داستان بسیار خوبی داشته باشیم.” این استودیو به کمیک هایی که از روی Fables طراحی شده اند، بسیار علاقه مند است و به همین دلیل توجه زیادی روی این پروژه دارد. برونر در اینباره می گوید: “ما یک نعمت بزرگ در Telltale داریم که به ما این اجازه را می دهد تا پروژه های خوبی برای ساخت بازی انتخاب کنیم که طرفداران نیز از آن ها استقبال می کنند. به نظر من، ما در بازی جدید، یک چیز فوق العاده خواهیم داشت.” آقای پیر شورت (Pierre Shorette) سرپرست نویسندگان TWAU خودش را با دنیای این داستان درگیر کرده تا بتوانند پروژه را به خوبی رهبری کند.

The Wolf Among Us

او برای این کار، با آقای جیمز ژان (James Jean) طراح روی جلد کمیک های Fables نیز همکاری تازه ای را آغاز کرده است. شورت قصد دارد تا ارتباط خوبی با شخصیت های بازی برقرار کند تا بتواند داستانی ایده آلی را برای آن ها خلق کند که هم به ماجراهای اصلی وفادار باشد و هم بتواند یک روایت تازه و جذاب را به نمایش دربیاورد. هدف او خلق داستانی است که احساسی همانند کمیک داشته باشد که تا به حال توسط نویسندگان این کتاب ها خلق نشده باشد. وی در اینباره می گوید: “به نظر من طرفداران Fables از این داستان بسیار راضی خواهند بود و حس دنیای کمیک ها به خوبی در بازی وجود خواهد داشت.” در دنیای Fables همه چیز بدون دلیل خاصی رخ می دهد و از این رو باید آماده باشید تا بتوانید از خود در هر شرایطی دفاع کنید.

اتفاقات TWAU قبل از ماجراهای کمیک رخ می دهند و در زمانی هستند که ایچابود کرین (Ichabod Crane) به عنوان شهردار فعالیت می کرد. بازیکنان نیز در نقش بیگبی ولف (Bigby Wolf) که کلانتر Fabletown است، قرار می گیرند که به نام Big Bad Wolf نیز شناخته می شود. او در این بازی روی پرونده یک قتل مرموز کار می‌کند. استودیوی Telltale این پیش درآمد را به خاطر جذب مخاطبین بیشتر خلق کرده است. همه چیز به صورتی طراحی شده که شما با خواندن صفحه اول از شماره اول کمیک های این داستان، متوجه اتفاقاتی که قبلاً در بازی افتاده، بشوید.

The Wolf Among Us

داستان TWAU قرار است به سوالات زیادی درباره شخصیت های بازی پاسخ دهد و نگاهی عمیق تر به هر کدام خواهد داشت. آقای ریان کافمن (Ryan Kaufman) طراح ارشد بازی می گوید: “این راهی است که به وسیله آن می‌توان طرفداران جدیدی برای بازی و دنیای Fables پیدا و به راحتی آن ها را وارد داستان کرد. همچنین باعث می شود تا طرفداران بار دیگر به سراغ کمیک شماره یک این مجموعه بروند.” بیگبی به علت قدرت بالای فرماندهی به عنوان شخصیت اصلی TWAU انتخاب شده که می تواند در شرایط مختلف از خودش واکنش های درستی نشان دهد. او در سرزمین مادری اش Big Bad Wolf بوده که توسط Fableها دزدیده می شود.

از همین جا می توان به این نتیجه رسید که داستان بازی بسیار هیجان انگیز است. همان طور که گفتیم، بیگبی کلانتری است که باید روی پرونده های مختلف کار کند، اما تمام تمرکز او، این مسئله نیست. در طول ماجراجویی هایی که بازیکنان در این عنوان پشت سر می گذارند، در موقعیت های مختلفی قرار می گیرند که در آن ها باید به فردی اعتماد کنند یا آن را نادیده بگیرند. یکی از شخصیت هایی که بیگبی با آن رابطه خاصی دارد، سفید برفی است. شما در این بازی باید یک رابطه قوی میان این دو شخصیت به وجود بیاورید. بعضی وقت ها برای اینکه بتوانید اعتماد سفید برفی را به خود جلب کنید، نباید برخی از اطلاعات مهم را به او بگویید. از طرف دیگر، او دارای شخصیتی بسیار متفاوت نسبت به بیگبی است و به همین دلیل یک رویارویی جالب را در TWAU مشاهده می‌کنید. در همان قسمت اول بازی، شما با چالش های مختلفی روبرو می شوید که بسیار هیجان انگیز و مرموز هستند و شما برای تجربه قسمت های بعدی بازی تشویق می کنند. حتی اگر شما هم از طرفداران سرسخت سری Fables باشید، نمی توانید روند این بازی را پیش بینی کنید و Telltale شما را غافگیر خواهد کرد.

درباره علی سودمند

بازی و سرگرمی را همیشه نمیتوان وقت تلف کردن نامید ، بلکه با بازی می توان فرهنگ جامعه ای را عوض کرد یا اینکه امید را به مردمی باز گرداند. کودک با بازی و سرگرمی بزرگ می شود و شخصیتش پدیدار می گردد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 × چهار =