خانه / مقالات و پیش نمایش ها / نقد و بررسی تخصصی بازی Saints Row IV

نقد و بررسی تخصصی بازی Saints Row IV

در مارچ سال ۲۰۱۲ بود که  DLC  ای به نام Enter the Dominatrix برای بازی Saints Row: The Third معرفی شد، اما از آن زمان به بعد این DLC تغییرات زیادی کرد و تبدیل به یک دنباله کامل برای این سری از بازی ها شد. آقای جیم بون (Jim Boone) تهیه کننده این بازی می گوید: “هدف ما این بوده که بازیکنان لحظات عالی و شگفت انگیزی داشته باشند. شما رئیس جمهور ایالات متحده هستید و این در حالیست که بیگانه ها نیز به شهر Washington DC حمله کرده اند. دلیل خاصی برای این حمله وجود ندارد و شاید بهترین توجیه این باشد که این همه اتفاقات مختلف در این سری رخ داده و حالا چرا که نه؟”
شما در Saints Row IV باید کاری کنید که به قدرت سیاسی زیادی دست پیدا کنید. شما وظیفه دارید که از مردم در برابر حمله بیگانه ها نیز دفاع کنید. بخش های مختلفی از بازی تغییر کرده و اینبار مشاهده می کنید که دیگر از Steelport نسخه قبلی خبری نیست. اکنون با محیط هایی روبرو هستید که تاریک تر هستند و فضای بازی نیز از رنگ های قرمز و سیاه تشکیل شده و آسمان بنفش رنگ به نظر می رسد. صحنه های اکشن، شامل کاور گرفتن و تیراندازی نمی شوند و سازندگان به این موضوع اشاره کرده اند که SR IV اصلاً چنین بازی ای نیست. همچنین Mini-Gameهای بزرگتر و کثیف تری نیز در آن قرار دارند. تا کنون ۱۵ دقیقه از SR IV به نمایش درآمده که در آن ها می توان حرکات جدید بازی را مشاهده کرد.
Saints Row IV
آقای رئیس جمهور همراه با سلاحش مشاهده می شود و ناگهان موسیقی های خاص بازی فضای این عنوان را تغییر می دهند. شما راهی شهر می شوید و مشاهده می کنید که مردم دست به کارهای عجیب و غریبی می زنند و  فعالیت های ریتمیک به بخش مهمی از کارهای آن ها تبدیل شده است! بون می گوید: “تمام طراحان بازی را در کنار هم قرار دادیم و به یک نتیجه مشترک دست پیدا کردیم. اکنون ما یک سلاح Dubstep داریم که خودم هم نمی دانم دقیقاً چیست! اما می دانم که کارهای مختلفی می توان با آن انجام داد.” کارهایی که در SR IV انجام می دهید، به انیمیشن های Looney Tunes شباهت دارند.
چشم هایی که از جا درمی آیند، سرهایی که به شدت بزرگ می شوند و کارهای خنده دار دیگری که تنها در کارتون ها مشاهده می کنید را در این عنوان خواهید دید. سلاح های معمولی هم در بازی وجود دارند که Sub Machine Gun ،Sniper ،Assault Rifle و Rocket Launcher از جمله آن ها هستند. می توانید یک سلاح را تا اندازه زیادی به یک گیتار شبیه کنید و یک Scope نیز روی آن قرار دهید. مبارزه با سلاح های سرد نیز در بازی قرار گرفته و بازیکنان می توانند حرکات جدیدتری را اجرا کنند. اینجاست که باز هم باید گوییم “چرا که نه؟” در SR IV مشاهده می کنید که بازیکنان به ستون های یخ تیراندازی می کنند تا به دشمنان آسیب برسانند. این قسمت ها ما را به یاد بازی Star Wars: The Force Unleashed می اندازند.
Saints Row IV
استودیوی Volition در ساخت چنین بازی هایی مهارت دارد و اکنون می داند که چه کاری در SR IV انجام دهد که همه چیز هیجان انگیز باشد. آن ها سعی کرده اند که المان های موفق نسخه های قبل را نگه دارند و چیزهای بسیار جدیدی به بازی اضافه کنند. شخصیت اصلی دارای قدرت های مختلفی است و بیشتر به قهرمانان بازی هایی مانند Crackdown ،inFamous و Prototype شبیه است. با توجه به اینکه اکنون Deep Silver ناشر جدید SR IV شده، همه چیز تغییر کرده که البته منطقی به نظر می رسند.
آقای اسکات فیلیپس (Scott Phillips) کارگردان بخش طراحی بازی می گوید: “در Prototype شما می توانید سریع بدوید و بپرید، در Crackdown نیز می توانید همین کارها را بکنید، اما در SR IV با ترکیبی از ضربه های مختلف روبرو هستیم. قدرت های جدیدی در بازی وجود دارند که نمی توانم درباره آن ها صحبت کنم. ما واقعاً سبک خودمان را داریم که نمی توان آن را با عناوین دیگر مقایسه کرد. البته برایم جالب است که بازی ما را با GTA مقایسه می کنند. شکی نیست که این دو بازی به اندازه سال های نوری با هم متفاوت هستند، اما ما بازی ای را ساخته ایم که می خواستیم.” به هر حال آن ها در این بازی مسیر جدیدی را به وجود آورده اند. سیستم رانندگی و کنترل اتومبیل های مختلف تغییر کرده و به شکل سری GTA درآمده، اما متودهای جدیدی را برای بازی کردن مشاهده می کنید که روند این عنوان را جذاب کرده اند.
Saints Row IV

 

درباره علی سودمند

بازی و سرگرمی را همیشه نمیتوان وقت تلف کردن نامید ، بلکه با بازی می توان فرهنگ جامعه ای را عوض کرد یا اینکه امید را به مردمی باز گرداند. کودک با بازی و سرگرمی بزرگ می شود و شخصیتش پدیدار می گردد.

۲ نظر ها

  1. سلام . من بازشو تموم بازیش اشغاله هرکی به هرکیی نسخه ی قبلی این بازی خیلی بهتر بود

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 × 1 =