خانه / اخبار / هزینه ۲۶۶$ میلیون دلاری برای ساخت و تبلیغات GTA V

هزینه ۲۶۶$ میلیون دلاری برای ساخت و تبلیغات GTA V

GTA V

مطمئنا ساخت یک عنوان جهان آزاد بسیار پر خرج می باشد.اما اگر پشت این بازی جهان آزاد راک استار و Take Two باشد مطمئنا وسواس آنها در ریزترین نکات نیز خرج ساخت این عنوان جهان آزاد را چند برابر می کند.براساس مقاله ای که اخیرا یک روزنامه ی اسکاتلندی منتشر کرده اعلام کرده است که ساخت و هزینه ی تبلیغات عنوان GTA V تا کنون ۲۶۶$ میلیون دلار هزینه برداشته است.

این مقاله ادعا می کند که این عنوان در سال اول حدود ۲۵ میلیون نسخه خواهد فروخت و سود حاصلی که برای این دو کمپانی تنها در سال اول به دست می آید چیزی حدود ۱٫۵۶$ “میلیارد دلار” می باشد.

در ماه ژانویه ی گذشته روزنامه ی معتبر Los Angeles Times اعلام کرد که عنوان StarWars:Old Republic که سازنده ی آن Bioware می باشد چیزی بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار هزینه ی ساخت آن شده است و بعد از آن عنوان انحصاری و ریسینگ سونی یعنی Grand Turismo5 می باشد که هزینه ی ساخت آن $۶۰ میلیون دلار شده است.

عنوان Grand Theft Auto هفته ی آینده به صورت جهانی تنها برای دو کنسول Ps3 و Xbox360 عرضه خواهد شد.

درباره علی سودمند

بازی و سرگرمی را همیشه نمیتوان وقت تلف کردن نامید ، بلکه با بازی می توان فرهنگ جامعه ای را عوض کرد یا اینکه امید را به مردمی باز گرداند. کودک با بازی و سرگرمی بزرگ می شود و شخصیتش پدیدار می گردد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 × پنج =