خانه / مقالات و پیش نمایش ها / پایان دنیا در دو دنیا “موفقیت The Last of Us”

پایان دنیا در دو دنیا “موفقیت The Last of Us”

پایان دنیا نزدیک است !
با نگاهی به دنیای دیجیتال می توان این موضوع را فهمید. گرچه در سال ۲۰۱۲ دنیا تمام نشد اما دنیای دیجیتال برنامه های زیادی برای پایان دنیا در سال ۲۰۱۳ دارد.
در واقع یک رژه تمام نشدی از پایان های متفاوت دنیا در سال ۲۰۱۳ در حال شروع است .

در دنیای سینما ما شاهد عناوینی همچون مثل:

Oblivion با بازی Tom Cruise

Will Smith – After Earth

Brad Pitt – World War Z

Matt Damon – Elysium

Jonah Hill و Seth Rogen در فیلم This is the End

Simon Pegg وNick Frost در فیلم The World’s End

خواهیم بود .

اما کفه ترازو به سمت دیگری سنگینی می کند ،در حالی که تماشاچیان سینما می توانند ساعت های خود را برای دیدن این فیلم ها تنظیم کنند ولی گیمر ها از همین الان ساعت خود را برای یکی از بهترین های تاریخ بازی های رایانه ای تنظیم کرده اند .

the-last-of-us-reviews-top630

 

خالق و سازنده سری بازی های آنچارتد Naughty Dog اینبار با بازی The Last of Us قدم یه دنیای گیمر ها گذاشته است . بازی که در همایش جوایز اسپایک ۲۰۱۱ بهترین بازی پیش نمایش داده شده انتخاب شده و از همین الان یکی از کاندیداهای جدی بازی سال است و خیلی از سایت ها اورا از همین الان بازی سال می نامند.

با توجه به امتیازات ثبت شده در سایت Metacritic با میانگین امتیاز ۹۵ و بیش از دوجین امتیاز کامل این بازی یکی از بازی های شاهکار نسل هفتم و شاید بهترین بازی در تاریخ ۷ ساله کنسول PS3 باشد.

این بازی که وقایع دنیای آینده را به بازیکننده ها نشان می دهد و نابودی دنیای بشریت به وسیله موجودات و انسان های الوده شده ( شبیه به زامبی ) را به تصویر می کشد . بازی که با شخصیت Joel به عنوان یک قاچاقچی اسلحه اهل تگزاس شروع می شود و در ادامه شخصیت ۱۴ ساله Ellie نیز همراه او خواهد بود . رابطه و داستان های عاطفی بین این دو شخصیت یکی از نکته های تکان دهنده این بازی است ، چیزی که به خوبی Naughty Dog از عهده ان بر امده است .

Matt Helgeson از منتقدین سر سخت سایت Game Informer که به شدت مو را از ماست بیرون می کشد در باره این بازی گفته است :

رابطه شخصیت های این بازی فوق تصور من بود .Joel و Ellie در سفر به خوبی از تلخ ترین و تند ترین رابطه ها و حوادث را پشت سر می گذارند . این نکته قابل توجهی در داستان سرایی بازی بود . نمره من به این بازی فوق العاده ۹٫۵ از ۱۰ است .

Colin Moriarty از منتقدین فوق سخت گیر از سایت IGN در باره این بازی می گوید :

فعل و انفعال های داستان بین Joel و Ellie عالی هستند اما این همه داستان نیست وجود و حضور شخصیت های دیگر نیز به خوبی در داستان پرداخت شده است . صدای بازیگران عالی است و گرافیک بازی فوق تصور من بود. نمره من به این بازی نمره کامل ۱۰ از ۱۰ است .

 

Tom Hoggins منتقد The Telegraph’s در باره این بازی می گوید :

استدیوی Naughty Dog در ساختن بازی های گرافیک بالا توسط سری بازی های انچارتد به شهرت رسیده بود اما با این بازی کاملا یک سرو گردن از رقیبان خود پیشی گرفت .جزئیات در این بازی فوق العاده بالاست .محیط بازی به شدت به داستان بازی و حوادث پیرامون Joel و Ellie کمک می کند. نمره من به این بازی نمره کامل ۵ از ۵ است .

 

Oli Welsh منتقد سر سخت Eurogamer درباره این بازی می گوید :

با استفادهخ از عناصر سینمایی و محیط های ترس اور و رعب و وحشت حتی در محیط های باز ، طراحی مراحل و گیم پلی بازی به بهترین نحوه ممکن انجام شده است. این بازی ترسناک ترین بازی و هیجان انگیز ترین بازی است که تمام جزئیاتش در ان به خوبی به کار گرفته می شود. نمره من به این بازی امتیاز کامل ۱۰ از ۱۰ است .

 

the-last-of-us-reviews-mid630

تقریبا بیشتر سایت های معروف در زمینه بازی های رایانه ای به این بازی امتیاز کامل و یا عالی را داده اند و تنها امتیاز کم در این بازی توسط منتقد سایت Take Polygon یعنی آقای Philip Kollar داده شده است .

Philip Kollar منتقد سایت Take Polygon درباره این بازی می گوید :

این بازی برایم خیلی جذاب نبود . گرچه بازی به شدت می کوشد تا همه چیز به بهترین شکل نشان دهد ولی حتی مبارزات با اسلحه گرم هم به خوبی در بازی گنجانده نشده اند و نا امید کننده است. نمره من به این بازی نمره ۷٫۵ از ۱۰ است .

 

تعداد کمی از سایت ها نیز به شکایت از این بازی پرداخته اند( بیشتر از همه در سایت Gamespot ) ولی همچنان تعداد سایت هایی که به این بازی نمره کامل داده اند رو به افزایش است.

the-last-of-us-reviews-bottom630

به نظر می رسد که سونی بهترین بازی انحصاری تاریخ کنسول PS3 را روانه بازار کرده است ( این بازی در ۱۴ ژوئن منتشر می شود ) .
امیدواریم همه علاقه مندان به بازی های رایانه ای بتوانند از این بازی زیبا نهایت لذت را ببرند .

به نقل از : پایگاه بازی ایرانیان

درباره سامان

امروزه در کنار بازی‌هایی که حرکت و فعالیت بدنی از ویژگی‌های جدا نشدنی آن است شاهد استفاده روز افزون کودکان از بازی‌های رایانه‌ای نیز هستیم. رایانه هم نشین محبوب کودکان شده است و بازی‌های رایانه‌ای با جذابیت‌های یگانه و ناب و همینطور تناسب‌هایی که با سبک زندگی مدرن دارد خیل عظیمی از کودکان را شیفته خود ساخته است. متأسفانه استفاده نادرست و بیش از اندازه از این بازی‌ها و غفلت از بازی به معنای اصیل کلمه خطراتی را با خود به همراه دارد ، موفق باشید

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

16 − 2 =