خانه / کنسول های بازی / AMD: برتری PS4 نسبت به Xbox One به دلیل پردازش بالاتر

AMD: برتری PS4 نسبت به Xbox One به دلیل پردازش بالاتر

این روزها بحث بر برتری کنسولهای نسل بعدی نسبت به دیگری بسیار بالاست.عده ای از بازیسازان سخت افزار PS4 را بالاتر از Xbox One میدانند و عده ای نیز بر عکس این نظر را دارند.اما به تازگی آقای Marc Diana مدیر بازار یابی کمپانی AMD که وظیفه ی ساخت پردازشگرهای دو کنسول Xbox One و Ps4 را بر عهده دارد اعلام کرده است که پردازش بالاتر Ps4 قدرت و برتری خود را نسبت Xbox One نشان خواهد داد.در ادامه ی مطلب می توانید قسمت هایی از صحبتهای ایشان را مشاهده نمایید.

AMD: برتری PS4 نسبت به Xbox One به دلیل پردازش بالاتر

آقای Marc Diana اشاره کرده اند که Ps4 با توجه به Gpu و Ram آن که بالاتر از Xbox One است پردازش و قدرت بالاتری نسبت به این کنسول دارد.این قدرت بالاتر با توجه به تکنولوژی hUMA که منحصرا برای PlayStation ساخته شده است بیشتر میشود.

ایشان در مراسم گیمزکام ۲۰۱۳ حضور داشته اند و اشاره کرده اند که Ps4 منحصرا از قابلیت  heterogeneous Uniform Memory Access (hUMA) بهره خواهد برد.

با این قابلیت،GPU و CPU،به طور مستقیم به رم دسترسی خواهند داشت.هردوی آنها (GPU و CPU) میتوانند با همان داده ها بدون احتیاج داشتن به هیچ برنامه ای عمل کنند.

اما Xbox One،به طور فیزیکی باید با همان چیپست رم عمل کند.اما اطلاعات Cpu و GPU از قبل ذخیره شده اند.این کنسول همچنان باید اطلاعات را کپی و پردازش کند که این کار کمی مشکل به نظر می رسد.

اما باز هم به مانند گذشته بگویم،این برتری در میان بازی های مولتی پلتفرمی در سال های اول تاثیر نخواهد گذاشت.ما تنها این قابلیت را در سالهای بالاتر از عمر کنسول ها خواهیم دید.

ایشان همچنین اشاره کردند که تا بحال سازنده های زیادی از این قابلیت تعریف کرده اند.

درباره سامان

امروزه در کنار بازی‌هایی که حرکت و فعالیت بدنی از ویژگی‌های جدا نشدنی آن است شاهد استفاده روز افزون کودکان از بازی‌های رایانه‌ای نیز هستیم. رایانه هم نشین محبوب کودکان شده است و بازی‌های رایانه‌ای با جذابیت‌های یگانه و ناب و همینطور تناسب‌هایی که با سبک زندگی مدرن دارد خیل عظیمی از کودکان را شیفته خود ساخته است. متأسفانه استفاده نادرست و بیش از اندازه از این بازی‌ها و غفلت از بازی به معنای اصیل کلمه خطراتی را با خود به همراه دارد ، موفق باشید

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهار × چهار =