خانه / اخبار / Google Play برای اولین بار App Store را به خاک نشاند

Google Play برای اولین بار App Store را به خاک نشاند

می‌دانیم که اپ استور اپل بزرگترین فروشگاه اپلیکیشن دنیا است و روزانه تعداد بسیار زیادی برنامه از آن دانلود می‌شود. حتی گوگل پلی که تعداد زیادی گوشی اندرویدی را پشتیبانی می‌کند به تعداد دانلود اپ استور نمی‌رسید. اما به نظر می‌آید که همه چیز در حال تغییر است.

Google Play vs App Store

در این سه ماهه برای اولین بار تعداد دانلود از فروشگاه گوگل پلی در حدود ۱۰ درصد بیشتر از فروشگاه اپ استور بوده است. اما اپ استور هنوز سودآور تر است. بر طبق همین گزارش اپ استور ۲٫۳ برابر از گوگل پلی درآمد بیشتری داشته است. بر طبق گزارش بیشترین سود از بازی‌ها به دست آمده است، ۴۰ درصد دانلودها در این سه ماهه بازی بوده است. در اپ استور ۷۵ درصد درآمد و در گوگل پلی ۸۰ درصد درآمد از بازی‌ها بوده است.

Google Play vs App Store

اما از نظر تعداد دانلود‌های کشورهای مختلف در هر دو فروشگاه کشور آمریکا مقام اول را دارد و بیشترین دانلود از هر دو فروشگاه در این کشور انجام شده است. از نظر درآمد موضوع کمی متفاوت است و آمریکا در اپ استور مقام اول را دارد در حالی که در گوگل پلی کشور ژاپن در مقام اول ایستاده است و بیشترین درآمد را نصیب گوگل پلی کرده است.

درباره علی سودمند

بازی و سرگرمی را همیشه نمیتوان وقت تلف کردن نامید ، بلکه با بازی می توان فرهنگ جامعه ای را عوض کرد یا اینکه امید را به مردمی باز گرداند. کودک با بازی و سرگرمی بزرگ می شود و شخصیتش پدیدار می گردد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

18 − پنج =