خانه / کنسول های بازی / PS4 برخلاف PS3 ضرر بسیار کم تری خواهد داشت

PS4 برخلاف PS3 ضرر بسیار کم تری خواهد داشت

سونی با درس گرفتن از اشتباهات گذشته قصد ندارد که این بار هم به مانند زمان انتشار ps3 ، میلیارد ها دلار پول را به خاطر ps4 از دست بدهد. چرا که سونی انتظار دارد که با تجربه ای که از گذشته به دست آورده برای PS4 با ضرر بسیار کم تری در مقایسه با ps3 مواجه بشود.

 

PS4

سونی ۳٫۵ میلیارد دلار پول را بین سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ از دست داد و زمانی که آن ها ps3 را در سال ۲۰۰۶ با قیمت ۶۰۰ دلار عرضه کردند به ازای فروش هر کنسول ، ۷۵ دلار ضرر می دیدند.

یکی از ضرر های اصلی ps3 را می توان در ساخت دیسک های Blu-ray نامید که باعث شد انتشار این کنسول یک سال به تعویق بیفتد ولی PS4 مشکل بودجه ندارد چرا که همچنان از درایو Blu-ray استفاده می کند و همچنین اولین کنسول PlayStation می باشد که از همان تکنولوزی گذشتگان خود استفاده می کند.

در این مورد Andrew House مدیر عامل بخش Sony Computer Entertainment در گفتگویی با سایت Bloomberg اظهار داشته است :

ما نمی خواهیم که ضرری که با PlayStation 3 انجام دادیم را دوباره ایجاد کنیم. این بار سرمایه گذاری که بر روی ps4 داشته ایم در مقایسه با ps3 بسیار بسیار کم تر می باشد و این به علت استفاده از معماری به مانند PC می باشد.

همچنین  Kazuo Hirai مدیر عامل سونی نیز اعلام کرده است که ps3 تا سا ۲۰۱۱ نتوانسته بود که به یک سرمایه گذاری سود آور تبدیل شود.

با این حال سونی اعلام کرده است که انتظار دارد در نتایج دوره ی مالی بعدی خود به علت تغییرات نرخ ارز و بازی ها مقداری ضرر داشته باشد.

ps4 در اواخر امسال با قیمت $۳۹۹/€۳۹۹/£۳۴۹ عرضه می شود.

درباره سامان

امروزه در کنار بازی‌هایی که حرکت و فعالیت بدنی از ویژگی‌های جدا نشدنی آن است شاهد استفاده روز افزون کودکان از بازی‌های رایانه‌ای نیز هستیم. رایانه هم نشین محبوب کودکان شده است و بازی‌های رایانه‌ای با جذابیت‌های یگانه و ناب و همینطور تناسب‌هایی که با سبک زندگی مدرن دارد خیل عظیمی از کودکان را شیفته خود ساخته است. متأسفانه استفاده نادرست و بیش از اندازه از این بازی‌ها و غفلت از بازی به معنای اصیل کلمه خطراتی را با خود به همراه دارد ، موفق باشید

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو × یک =